W niedzielę, 2 czerwca, na placu przed kościołem w Kadłubie, odbędzie się kiermasz ciast. Dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby rehabilitacji i leczenia 12-letniego Kamila Sitka.
Kamil Sitek mierzy się z chłoniakiem Hodgkina. Chłopiec do tej pory aktywnie spędzał każdą wolną chwilę, trenował siatkówkę oraz piłkę nożną. Jego problemy ze zdrowiem rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Trenera chłopca zaniepokoił fakt, że ten bardzo szybko się męczy, a rodziców kaszel, utrzymujący się bardzo długo po infekcji. Na kolejnych wizytach lekarskich wykluczono alergię i astmę. W końcu pulmonolog podjął decyzję o skierowaniu dziecka na specjalistyczny oddział. Prześwietlenie wykazało, że w klatce piersiowej 12-latka jest guz, który uciska tchawicę. Diagnoza , która zapadła po dokładnych badaniach w Szpitalu Onkologii Dziecięcej w Łodzi była porażająca: ziarnica złośliwa.
Od tego momentu tryb funkcjonowania rodziny został dostosowany do potrzeb Kamila. Rodzice starają się zapewnić mu jak najlepszy dostęp do terapii. Dojazdy do lekarzy, suplementacja czy wizyty u specjalistów pochłaniają krocie, dlatego rodzice proszą o wsparcia na zrzutce.
W akcję zbierania funduszy zaangażowali się już strażacy z OSP Ruda oraz działacze LKS-u Piast Ruda, którzy zorganizowali kiermasz ciast oraz strażacy z OSP Kamionka. Tym ostatnim udało się zebrać ponad 15 tys. zł podczas akcji zbierania złomu.
Teraz wspomóc Kamilka i jego rodziców postanowili strażacy z Kadłuba. W niedzielę, na placu przed kościołem, będą oferowali domowe słodkości.
Tutaj link do zbiórka dla Kamila: https://www.siepomaga.pl/kamil-sitek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze