Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Bieńcu podaje przepis na wiosenne ciasteczka

Koło Gospodyń Wiejskich w Bieńcu swoje kulinarne przygotowania do Wielkanocy rozpoczyna na początku kwietnia. Członkinie KGW już dziś dzielą się przepisem na wiosenne ciasteczka.

Przepis na wiosenne ciasteczka poleca Ewa Pietrzykowska, członkini KGW w Bieńcu.

Wiosenne ciasteczka - przepis

Składnikii

150 g masła, 300 g mąki, 100 g cukru pudru, 2 żółtka, dżem , np. truskawkowy (gładki bez kawałków owoców).

Przygotowanie

Z masła, mąki, żółtek i cukru pudru zagniatamy ciasto. Następnie je rozwałkowujemy. Foremkami w kształcie np. kwiatka lub motylka wykrawamy ciasteczka. Dżem wyciskamy do rękawa cukierniczego, wycinamy rożek i  wyciskamy do wcześniej przygotowanych wgnieceń w ciasteczkach.

Pieczemy w temp. 180* przez około 12 -15 minut. Po wystudzeniu są gotowe do spożycia.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/03/2025 11:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości