Reklama

Strażacy edukowali i bawili jednocześnie

W poniedziałek, 23 maja, Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlasie, uczniowie spotkali się z druhami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchlasie.

Prócz oglądania wozów strażackich i obowiązkowego „prysznica”, dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
- Edukacja dzieci w tym zakresie jest bardzo ważna. Pierwsza pomoc to jest podstawa. Musimy uczulać dzieci od małego na to, że w pewnych sytuacjach trzeba podjąć próbę ratowania życia – akcentuje Anna Wiszniewska, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w SP w Wierzchlasie.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości