10 czerwca w remizie OSP Trębaczew miało miejsce drugie spotkanie z cyklu "WIENIEC DOŻYNKOWY – otwarte warsztaty dla KGW". W wydarzeniu zorganizowanym przez Zespół Folklorystyczny ,,Trębaczewianie" udział wzięło aż 58 uczestników z dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich.
We wtorek, 10 czerwca, Zespół Folklorystyczny ,,Trębaczewianie" zorganizował spotkanie z cyklu „WIENIEC DOŻYNKOWY – otwarte warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Wydarzenie miało miejsce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębaczewie. Projekt ten odbywa się pod patronatem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który powierzył zespołowi realizację tego wydarzenia.
Warsztaty zgromadziły aż 58 uczestników, co potwierdza rosnące zainteresowanie pielęgnowaniem tradycji ludowych. Każda osoba przyszła przygotowana – z własnoręcznie zebranym zbożem, które stanowiło bazę do tworzenia tradycyjnych wieńców dożynkowych.
Spotkanie poprowadziła Mariola Karmańska, twórczyni ludowa. Uczestnicy mieli okazję nie tylko nauczyć się tworzyć wieńce, ale również poznać znaczenie i symbolikę dożynkowych dekoracji.
- KGW w Suchowoli „Suchowolanki”
- KGW w Ładzinie „Nasz Ładzin”
- KGW w Obrowie
- KGW w Kruplinie Radomszczańskim
- KGW Będków „Żarowianki”
- KGW w Młynkach
- KGW w Nowej Brzeźnicy
- KGW w Gawłowie „Łączymy pokolenia”
- KGW w Strzelcach Wielkich
- KGW w Dylowie Szlacheckim
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze