Reklama

Warsztaty „Wieniec Dożynkowy” w Trębaczewie: 58 uczestników z dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich na ludowym spotkaniu

10 czerwca w remizie OSP Trębaczew miało miejsce drugie spotkanie z cyklu "WIENIEC DOŻYNKOWY – otwarte warsztaty dla KGW". W wydarzeniu zorganizowanym przez Zespół Folklorystyczny ,,Trębaczewianie" udział wzięło aż 58 uczestników z dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich.

We wtorek, 10 czerwca, Zespół Folklorystyczny ,,Trębaczewianie" zorganizował spotkanie z cyklu „WIENIEC DOŻYNKOWY – otwarte warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Wydarzenie miało miejsce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębaczewie. Projekt ten odbywa się pod patronatem Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który powierzył zespołowi realizację tego wydarzenia.

Warsztaty zgromadziły aż 58 uczestników, co potwierdza rosnące zainteresowanie pielęgnowaniem tradycji ludowych. Każda osoba przyszła przygotowana – z własnoręcznie zebranym zbożem, które stanowiło bazę do tworzenia tradycyjnych wieńców dożynkowych.

Reklama

Spotkanie poprowadziła Mariola Karmańska, twórczyni ludowa. Uczestnicy mieli okazję nie tylko nauczyć się tworzyć wieńce, ale również poznać znaczenie i symbolikę dożynkowych dekoracji.

W warsztatach wzięły udział członkinie z dziesięciu Kół Gospodyń Wiejskich:
 

- KGW w Suchowoli „Suchowolanki”

- KGW w Ładzinie „Nasz Ładzin”

- KGW w Obrowie

- KGW w Kruplinie Radomszczańskim

- KGW Będków „Żarowianki”

- KGW w Młynkach

- KGW w Nowej Brzeźnicy

- KGW w Gawłowie „Łączymy pokolenia”

- KGW w Strzelcach Wielkich

- KGW w Dylowie Szlacheckim

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości