Reklama

Wiktor Panek ze złotym medalem – powitanie godne mistrza

Zespół Szkół Samorządowych w Dzietrznikach we wtorek, 12 września, przygotował uroczyste powitanie swojemu absolwentowi. Okazja ku temu była wyjątkowa, ponieważ Wiktor Panek zdobył złoty medal Światowych Igrzysk Taekwon-do ITF w Seulu w konkurencji walk light-contact.

Wiktor Panek w II klasie szkoły podstawowej zaczął trenować taekwondo w SKT ,,Niedźwiedź” w Wieluniu.

- Od początku te walki, zajęcia odpowiadały mu w 100 procentach, był zadowolony i rozwijał się bardzo dobrze – wspomina Damian Panek, tata Wiktora.

Reklama

- Wymagało to też od nas wielu poświęceń i motywacji, żeby go wspierać. Mąż stanął na wysokości zadania i wspierał na zawodach, bo ja jako mama niekoniecznie chciałam patrzeć jak chłopaki, Wiktor razem z młodszym bratem Michałem, startują w walkach – dodaje mama Monika Panek.

Lata treningów przyniosły zamierzony efekt. W marcu br. Wiktor otrzymał powołanie do Kadry Narodowej, co oznaczało jeszcze większą pracę – dodatkowe treningi w siłowni, domu. Jednocześnie nastolatek kończył edukację w szkole podstawowej.

Reklama

Teraz Wiktor wrócił ze złotym medalem Światowych Igrzysk Taekwon-do ITF w Seulu w konkurencji walk light-contact – zawody odbywały się od 7 do 10 września.

- Mieliśmy cichą nadzieję i chrapkę na jakiś medal, aczkolwiek patrzyliśmy na to wszystko realnie, bo jednak ponad 35 państw, które startowało w zawodach, robi wrażenie. Więc już sama nominacja była dla nas ogromnym zaskoczeniem i wyróżnieniem – przyznaje Monika Panek.

- Jednak złoty medal jest wisienką na torcie całego wyjazdu do Korei, przepiękne wyróżnienie i osiągnięcie.

Reklama

- Cały czas myślałem pozytywnie, wierzyłem w siebie. Po walce o złoto (z Kazachem) poczułem ulgę, że to już, że to się wreszcie stało i ogromne szczęście – relacjonuje świeżo upieczony mistrz Wiktor Panek.

Trzeba dodać, że z Seulu Wiktor wrócił z Sandrą Wyrembak, która również zdobyła złoty medal w tej samej konkurencji. Trenerem mistrzów jest Andrzej Zmyślony. Na nastolatków po powrocie do kraju czekały uroczyste powitania, m.in. w szkołach podstawowych, które niedawno skończyli.

- Na pewno jesteś dumą swoich rodziców, ale też nas nauczycieli, społeczności szkolnej, lokalnej – podkreśla Iwona Bystrzykowska, była wychowawczyni Wiktora.

Reklama

- W czerwcu na zakończeniu roku szkolnego powiedziałam, że jestem dumna z bycia waszą wychowawczynią, dzisiaj mogę to powtórzyć. Cieszymy się, że możemy razem z tobą świętować sukces.

- Jesteśmy tutaj wszyscy wzruszeni z sukcesu jaki osiągnąłeś, cieszymy się również z sukcesu twojej koleżanki z klubu, która też przyniosła szczęście swojej wsi – zaznacza Jacek Olczyk, wójt gminy Pątnów.

- Kiedy widziałem cię na zakończeniu roku szkolnego, kiedy prowadziłeś galę pewnym głosem, pięknym rytmem, pomyślałem sobie, że jesteś niezwykle skoncentrowany i przygotowany na te mistrzostwa świata. To nie tylko walka fizyczna, ale psychiczna, umiejętność rozpoznania przeciwnika, umiejętność przeszycia go wzrokiem, jak teraz mnie przeszywasz i pokonania swoich lęków, słabości, w tym jesteś mistrzem.

Reklama

Włodarz obiecał młodemu zawodnikowi, że jego sukces zostanie opisany w monografii gminy Pątnów, która ma się ukazać jesienią.

- Chcę na pewno dalej trenować taekwondo, mam zamiar też pierwszy raz startować w zawodach kick-boxingu, a dalej zobaczymy – podsumowuje Wiktor Panek.

Nastolatek od jutra rozpoczyna edukację w Zespole Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości