Reklama

67-latek z ciężką nogą - pędził 209 km/h

W niedzielę, 3 września, na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Niwiska, wieluńscy policjanci zatrzymali kierowcę osobowego mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h, osiągając 209 km/h. Kierowcą był 67-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który był już wcześniej karany za przekroczenie prędkości.

Zgodnie z nowymi przepisami taryfikatora, w przypadku recydywy, kara za przekroczenie prędkości wynosi dwukrotnie więcej niż standardowa grzywna za to wykroczenie. W tej sytuacji kierowca otrzymał mandat w wysokości 5000 złotych i 15 punktów karnych.

Warto przypomnieć, że od września 2022 roku wprowadzono zaostrzone przepisy dotyczące recydywy dla kierowców, którzy często popełniają poważne wykroczenia na drodze. Nowa taryfikacja obejmuje między innymi przekroczenie prędkości o:

  • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych; recydywa: 1600 złotych,
  • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych,
  • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych,
  • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych,
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5000 złotych.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość oraz skrajnie niebezpieczne zachowania na drodze to w wielu przypadkach czynniki mające wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Dlatego bądźmy ostrożni i stosujmy się do przepisów i znaków drogowych - przestrzega asp.sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości