Reklama

Historyczny sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 Wieluń w Igrzyskach Dzieci! Koszykarze zagrali w finale wojewódzkim

Po raz pierwszy w historii uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu wystąpili w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Derbisa wykazała się determinacją kończąc turniej na piątym miejscu w województwie.

Wieluńska drużyna rozpoczęła swoją przygodę do finałów od zwycięstwa w półfinałach wojewódzkich, które odbyły się 17 stycznia w Sieradzu. Ten triumf zapewnił im historyczny awans do ścisłego finału, który rozegrano dziś, 5 lutego. W turnieju finałowym uczniowie SP 4 Wieluń rozegrali dwa spotkania, mierząc się z rówieśnikami ze SP 4 Zelów oraz SMS Marcina Gortata Łódź.

W pierwszym meczu wieluńscy koszykarze ulegli drużynie z Zelowa 14:23, w kolejnym natomiast mieli okazję zmierzyć się z klubem najlepszego polskiego koszykarza, grającego niegdyś na parkietach NBA, SMS Marcina Gortata Łódź, ulegając rówieśnikom z Łodzi 53:16. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu, zdobywając bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w kolejnych sezonach.

Reklama

Skład drużyny SP 4 Wieluń

  • Aleksander Gonera
  • Franciszek Hadrian
  • Eryk Jędrysiak
  • Sebastian Klimaszewski
  • Jan Lemański
  • Leon Ordon
  • Oliwier Pazek
  • Adam Rystok
  • Igor Stanek
  • Aleksander Strzelczyk
  • Iwo Ślusarski
  • Piotr Zuzewicz

Gratulujemy uczniom i ich trenerowi tego historycznego osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów i jeszcze większych sportowych emocji w przyszłości.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/02/2025 11:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości