Reklama

Zagrali dla Maksia Mazurka. Wieluńska młodzież pokazała moc wspólnoty podczas charytatywnego turnieju siatkówki

Sport, emocje i wielkie serca, tak w skrócie można podsumować Charytatywny Turniej Siatkówki „Razem gramy dla Maksia Mazurka”, który miał miejsce 5 listopada w hali Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Uczniowie, nauczyciele, strażacy i urzędnicy połączyli siły by wesprzeć chłopca z Działoszyna walczącego z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Tego dnia zwycięzcami byli wszyscy, a największym 9–letni Maksiu.

Grali dla życia

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Powiatu Wieluńskiego w środę, 5 listopada, hala sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu wypełniła się gwarem kibiców, uśmiechami uczniów i duchem sportowej rywalizacji. Wszystko w jednym celu, aby pomóc Maksiowi Mazurkowi z Działoszyna, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a.

Z potrzebnych 16 milionów złotych na leczenie chłopca udało się już zebrać 9 218 979 złotych, wciąż jednak brakuje bardzo dużo, ponad 6,7 miliona złotych.

Podczas turnieju zebrano 7 296 złotych, które w całości trafiły na konto zbiórki dla Maksymiliana w serwisie siepomaga gdzie cały czas trwa zbiórka.

Reklama

Do turnieju przystąpiły wszystkie sześć szkół ponadpodstawowych z Wielunia, a także drużyny reprezentujące Starostwo Powiatowe, Komendę Powiatową PSP w Wieluniu oraz zespół „Nauczyciele dla Maksia”.

Wszystkie spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów, do 15 punktów każdy. Po emocjonujących meczach grupowych do finałów awansowały cztery najlepsze drużyny.

W meczu o trzecie miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka pokonało Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum 2:0.

W wielkim finale spotkały się zespoły Nauczycieli dla Maksia oraz gospodarzy z Zespołu Szkół nr 1. Po emocjonującej walce lepsi okazali się nauczyciele, którzy triumfowali 2:0, mimo że w pierwszym secie przegrywali już 11:14.

Reklama

Klasyfikacja końcowa turnieju 

 I miejsce – Nauczyciele dla Maksia

 II miejsce – ZS nr 1 w Wieluniu

 III miejsce – II LO w Wieluniu

IV miejsce – KLOiT Wieluń

Nie zabrakło również wyróżnienia dla najgłośniejszego Klubu Kibica ZS1, który otrzymał nagrodę Ducha Drużyny za niesamowity doping oraz pozytywną energię, i trzeba przyznać w pełni zasłużenie. Głośne gardła w połączeniu z odgłosami bębna naprawdę zagrzewały do walki.

Dyrektor ZS1: „To najlepsza lekcja wychowawcza, jaką można sobie wymarzyć”

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Elżbieta Urbańska-Golec podkreślała wyjątkowy charakter wydarzenia.

Reklama

– Bardzo dużo dobrego dziś działo się na parkiecie, ale to tylko dzięki temu, że w Wieluniu mamy fantastyczną młodzież szkół ponadpodstawowych, fantastycznych nauczycieli, dyrektorów, organy prowadzące. Wszyscy razem pod wodzowską ręką Młodzieżowej Rady Powiatu Wieluńskiego zebraliśmy się w naszej hali, by zagrać turniej charytatywny, pierwszy taki w naszej historii. Głównym hasłem było „Gramy dla Maksia” i graliśmy dla Maksia wszyscy razem – mówiła dyrektor jednocześnie zaznaczając:

– My wszyscy dzisiaj wygraliśmy. Wygraliśmy my, nauczyciele w turnieju, ale też dając fajny przykład młodzieży. Oni są fantastyczni i przede wszystkim mają wielkie serca. Ta edukacja przez empatię, ale też edukacja przez wspólnotę jest chyba najlepszą lekcją wychowawczą jaką można sobie wymarzyć w szkole – kontynuowała dla portalu kulisy.net. dyrektor Urbańska – Golec.

Reklama

„Nie tracimy nadziei Maksiu!”

Na zakończenie turnieju Młodzieżowa Rada Powiatu ogłosiła #ChallengeDlaMaksia – zachętę by inne szkoły, instytucje, osoby oraz zespoły sportowe w całej Polsce również włączyły się w pomoc chłopcu.

– Mam nadzieję, że ten challenge rozejdzie się po całej Polsce. Wierzę, że w końcu dotrzemy do kogoś, kto pomoże nam dobić do tej astronomicznej wydawać by się mogło kwoty 16 milionów złotych, ale nie tracimy nadziei. Maksiu, nie tracimy nadziei! – zakończyła Elżbieta Urbańska-Golec kierując te słowa do rodziców chłopca.

Reklama

My zaś w portalu kulisy.net jeszcze dziś opublikujemy video z zasadami challenge jaki ogłosiła Młodzieżowa Rada Powiatu Wieluńskiego zachęcając jednocześnie wszystkich do udostępnienia tej informacji.

Podczas turnieju działała także strefa gastronomiczna, można było kupić ciasta, gofry czy tosty, zaś cały dochód z ich sprzedaży również zasilił konto zbiórki. W organizację wydarzenia zaangażowało się wielu nauczycieli i wolontariuszy, którzy jak zgodnie podkreślali uczestnicy stworzyli wyjątkową atmosferę jedności i dobra, a wszystko w szczytnym celu – w walce o zdrowie Maksia Mazurka.

Reklama

 

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/11/2025 17:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości